Η Χριστίνα Λαμπίρη σε “κρατάει στη πόλη σου” και όλα τα ονόματα των διακεκριμένων αθλητών που θα τιμήσει ο Δήμος Ραφήνας Πικερμίου

Date:

Share post:

Η αντιδήμαρχος Πολιτισμού Χριστίνα Λαμπίρη δημιούργησε ένα δεκαήμερο με έναν ευρηματικό τίτλο “Μένω στη Πόλη μου”, με πλούσιες και ποικίλες δράσεις, για μικρούς και μεγάλους,  σε αρκετά σημεία του Δήμου.
Μέσα στο δεκαήμερο αυτό και συγκεκριμένα, στις 17 Ιουλίου, στις 20.30 ο Δήμος Ραφήνας Πικερμίου βραβεύει τους διακεκριμένους αθλητές του – κατοίκους – και αυτούς που έτρεξαν στον τελευταίο Αυθεντικό Μαραθώνιο της Αθήνας.
Ελάτε στην Πλατεία Ραφήνας να γιορτάσουμε και να μοιραστούμε στιγμές αναγνώρισης, χαράς και συγκίνησης, βραβεύοντας τους αθλητές του Δήμου μας που διακρίθηκαν σε πρωταθλήματα, εθνικά και παγκόσμια αλλά και αθλητές μας που συμμετείχαν στον τελευταίο αυθεντικό Μαραθώνιο . Πιο αναλυτικά, μετά το πέρας της ημερομηνίας υποβολής των αιτήσεων προς το Δήμο Ραφήνας Πικερμίου για τους διακεκριμένους αθλητές που κατοικούν στο Δήμο μας, με βάση την σχετική διακήρυξη και αυτών που συμμετείχαν στο τελευταίο Αυθεντικό Μαραθώνιο και τον έλεγχο αυτών, οι αθλητές που θα βραβευτούν στις 17 Ιουλίου είναι οι κάτωθι:
Αθλητές με Παγκόσμιες διακρίσεις και μέλη των Εθνικών μας ομάδων:
1. ΑΝΔΡΕΑΣ ΚΙΟΥΣΗΣ ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ 3ος στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα SUP
2. ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΣΠΑΝΤΟΥΡΟΣ 6ος Παγκόσμιο Πρωτάθλημα LASER RUN – Πρωταθλητής Ευρώπης στο TRIATHLE
3. ΙΩΣΗΦΙΝΑ ΜΑΡΙΝΑΚΟΥ 3η Team Sup
Αθλητές με Ευρωπαϊκές διακρίσεις και μέλη των Εθνικών μας ομάδων:
1. ΕΛΠΙΝΙΚΗ ΣΠΑΝΤΟΥΡΟΥ 1η στο LASER RUN RELAY
2. ΠΑΛΑΣΚΑ ΠΟΛΥΞΕΝΗ ΕΥΓΕΝΙΑ 3η ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
3. ΚΟΡΟΝΑΙΟΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ 3ος στο TRIATHLE MIX RELAY
4. ΜΑΡΙΟΣ ΣΠΑΝΤΟΥΡΟΣ 3ος στο BIATHLE RELAY
5. ΔΑΝΙΕΛΛΑ ΦΕΛΟΥΡΗ 5η ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΜΙΧΑΛΗΣ ΑΝΔΡΟΥΛΙΔΑΚΗΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΝΕΩΝ 3Χ3 ΣΛΟΒΕΝΙΑ
Διακεκριμένοι αθλητές Πρωταθλητές Ελλάδας:
1. ΙΡΙΔΑ ΚΑΛΑΜΠΑΛΙΚΗ Πρωταθλήτρια Κολύμβησης
2. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Πρωταθλητής Ποδηλασίας
3. ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΛΕΛΕΚΙΔΗ Πρωταθλήτρια Ξιφασκίας
4. ΓΕΟΡΓΙΟΣ ΠΑΠΑΔΑΚΟΣ Πρωταθλητής Ιστιοπλοΐας
5. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ Πρωταθλητής Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης
6. ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΝΙΚΟΛΟΥΖΟΣ Πρωταθλητής MASTER ΜOUNTAIN BIKE
7. ΔΗΜΗΤΡΑ ΖΑΓΟΡΙΤΗ Πρωταθλήτρια BIATHLE
8. ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΣΠΡΟΣ Πρωταθλητής KICK BOXING
9. ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΚΑΨΟΚΕΦΑΛΟΣ Πρωταθλητής KICK BOXING
10. ΘΟΔΩΡΗΣ ΚΟΛΥΒΑΣ  Πρωταθλητής KICK BOXING
Αθλητές που συμμετείχαν στον Αυθεντικό Μαραθώνιο της Αθήνας 2023:
1. Ανδρομάχη Μπαρτσώτα
2. Αριστοτέλης Καστανάς
3. Βασίλης Κικής
4. Νικόλαος Μπλιζιώτης
5. Νίκος Γαρμπής
6. Νίκος Χριστοδούλου
7. Νίκος Χριστοφίδης
8. Παναγιώτης Σπανόπουλος
9. Τόλης Γιαλαράκης
10. Χρήστος Ρουμπόγλου
11. Αγγελική Αποστολίδη
12. Ηλίας Χρυσός
13. Κωνσταντίνος Γάκης
spot_img

Related articles

Η 80ή Επέτειος από την Εκτέλεση των 54 Ελλήνων στο Πικέρμι

Η 80ή Επέτειος από την Εκτέλεση των 54 Ελλήνων στο Πικέρμι Σήμερα, στο Πικέρμι, πραγματοποιήθηκε το μνημόσυνο για την...

Η Ραφήνα χωρίς άμεση ιατρική βοήθεια: Αναγκαία η επέμβαση του Υπουργείου Υγείας

Η Ραφήνα χωρίς άμεση ιατρική βοήθεια: Αναγκαία η επέμβαση του Υπουργείου Υγείας Η χθεσινή τραγωδία στη Ραφήνα, όπου μια...

Χρήστος Μουζακίτης: Το μέλλον είναι εδώ και λάμπει σαν διαμάντι

Η σχέση του παίκτη με την μπάλα είναι ερωτική, οδηγεί σε διαδρόμους μυσταγωγίας και μεταξύ των δύο αναπτύσσεται...

Η νέα γενιά, οι εντολές του «Μέντι» και η ένταση στις προπονήσεις

Ο Ολυμπιακός έδωσε και το δεύτερο φιλικό της προετοιμασίας του στην Ολλανδία, αντιμετωπίζοντας αυτή την φορά την Μέχελεν...